Może ujrzałbym walecznych rycerzy Wielkiego Księstwa jak poją konie w czystej Gawii? A może dziadka Bronisława okadzającego ule, babcie Marysię siedzącą z bojką do masła i siebie w krótkich spodenkach na szelkach, zapiętych z tyłu na krzyż?(...) To fragment nowej książki  Kazimierza Niechwiadowicza  pod tytułem „ Nad Gawią”. Tytułem wprowadzenia kilka słów o autorze. Kazimierz Niechwiadowicz urodził się  6 lipca 1957 roku w miasteczku Sobotniki  nad rzeka Gawia, w rejonie Iwie na Grodzieńszczyznie, na Białorusi. 1 maja 1958 roku wyjechał z rodzicami do Polski. Od 1963roku mieszka w Poznaniu Jest autorem  między innymi; „Moje Sobotniki” , „Trokiele 2003” i „Białoruskie podróże”. Wszystkie te prace są wynikiem częstych podróży autora do miejsca urodzenia, zainteresowania historia małej ojczyzny, darzenia jej ciepłym i bardzo osobistym stosunkiem.

Prezentowany tutaj tekst jest projektem nowej książki. Składają się na nią opisy ośmiu podróży autora jakie odbył w latach 2006-2010 na Białorusi, w rodzinne strony, ale także w kilka innych miejsc na Grodzieńszczyźnie i na Polesiu. Jest to wiec książka bardzo aktualna.

Może znajdzie się  zainteresowany  wydawca, który słusznie stwierdzi, że książka ta ma realna szanse znalezienia szerokiego kręgu odbiorców. W obecnym czasie jest większe zainteresowanie Białorusia.  Co by nie powiedzieć jest nam bardzo bliski nie tylko w znaczeniu historycznym. Praca jest zupełnie inna od tych wszystkich innych traktujących o współczesnej Białorusi, które się ukazały w Polsce w ciągu ostatnich  kilku latach. Znajdziemy tu słonce i wiatr, deszcz mgła, droga i rzeka, pole i las. Obok  ludzi są również i zwierzęta, miasto i wieś, tradycja i współczesność. Jest ona dobra zachętą do odwiedzenia tego kraju i w tej formie w jakiej została napisana,  ma szansę być  swoistym novum na obecnym  rynku wydawniczym. Może, rozbudowany spis treści  zaciekawi  naszego czytelnika i zachęcić  do zapoznania się całą treścią. Na niżej podanej stronie  jest  zaprezentowany maszynopis przed korekta  http://pawet.net/files/nad_gawia.pdf

KONTAKT DO AUTORA e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


enfrdeitptrues

75. rocznica ludobójstwa

Reklama

 

Szukaj w serwisie

Statystyki

Odsłon artykułów:
2662336

Odwiedza nas 423 gości oraz 0 użytkowników.

cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification onlinecpr certification online