/materiał prasowy

W dniu 17 września 2011 r. w Muzeum Wojska Polskiego zostanie otwarta nowa wystawa p.t. „Pamięć nie dała się zgładzić". Na uroczystość zapraszają: Minister Obrony Narodowej Tomasz Siemoniak, Prezes Federacji Rodzin Katyńskich Izabella Sariusz-Skąpska, Sekretarz Rady Ochrony Pamięci i Męczeństwa dr hab. Andrzej Kunert i Dyrektor Muzeum Wojska Polskiego prof. Janusz Cisek.

"Pamięć nie dała się zgładzić..." - wystawa czasowa Muzeum Katyńskiego w gmachu głównym Muzeum Wojska Polskiego - została przygotowana przez zespół w składzie: Sławomir Frątczak, Andrzej Krzysztof Kunert, Izabella Sariusz-Skąpska, Mateusz Zemla i Jerzy Kalina (koncepcja plastyczna).

 

 

Więcej i szerzej w kolejnym wydaniu Kresowego Serwisu Informacyjnego

Do Pani Izabelli Syriusz Skąpskiej Przewodniczącej Fundacji Rodzin Katyńskich i samych Rodzin Katyńskich.

W pytaniu które padło podczas konferencji prasowej "....co z pamięcią pomordowanych Kresowian..." zadanym w imieniu Kresowego Serwisu Informacyjnego, porównałem śmierć oficerów w Katyniu (strzał w tył głowy) z bestialskimi mordami i tu wymieniłem narzędzia zbrodni więc wyjaśniam.

Każda śmierć jest śmiercią, jednak ta zadana Polskim oficerom w Katyniu była śmiercią szybką a sam czyn siepaczy z NKWD nosi znamiona ( w sprawie toczą się dyskusje) zbrodni wojennej. Śmierć zadana niewinnym kobietom, starcom i dzieciom Wołynia i innych rejonów Kresów, to wyrafinowane i z premedytacją zadawane cierpienia przed samą śmiercią odbywające się często na oczach członków rodzin mordowanych i sąsiadów. To jest ewidentne ludobójstwo.

Nie miałem zamiaru zdyskredytowania tragedii rodzin Katyńskich które w obliczu zbrodni dokonanej w Katyniu utraciły swoich najbliższych. Próbowałem jedynie dopytać co z tragedią rodzin Kresowych ale jak sama Panie słyszała, taka odpowiedź nie padła. Ogrom OFIAR MORDÓW NA KRESACH których liczbę (przybliżoną) pozwoliłem sobie przytoczyć wielokrotnie przewyższa liczbę ofiar z Katynia, więc proszę w tym miejscu zrozumieć Rodziny Kresowe które od dni mordów (to już bez mała siedemdziesiąt lat) nie mogą doczekać się swojego dnia pamięci i zlikwidowania raz na zawsze kłamstwa o Kresach. To jest analogiczne kłamstwo z jakim Państwo z tak wielką determinacją walczyli przez całe dziesięciolecia, by dzisiaj o Katyniu mówił cały świat. Kresowianie chcą dokładnie tego samego. Kresy i Katyń to historia Polski o którą powinniśmy walczyć wszyscy. Na Kongresach, Zjazdach i spotkaniach organizowanych przez Kresowian nigdy nie brakowało głosu Kresowian o mordzie w Katyniu. Na wczorajszej konferencji dotyczącej Katynia ani razu nie padło słowo o Tragedii Kresów.

Jeżeli nadal ktoś z członków Rodzin Katyńskich czuje się urażony moim pytaniem i argumentacją  to przepraszam  ale tego pytania nie zmienię jak tysiące, tysiące Kresowian czekających na swój DZIEŃ PRAWDY O KRESACH i należne Kresom MIEJSCE PAMIĘCI.

Andrzej Łukawski


enfrdeitptrues

75. rocznica ludobójstwa

Reklama

 

Szukaj w serwisie

Statystyki

Odsłon artykułów:
2661955

Odwiedza nas 83 gości oraz 0 użytkowników.

cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification onlinecpr certification online